Instrumenty

Ile pieniędzy chcesz wydać na instrument muzyczny?

Ile pieniędzy chcesz wydać na instrument muzyczny?

Praktykowanie i nauka muzyki w domu

Czy mieszkasz z kimś, czy twoi sąsiedzi nie znoszą hałasu i mają zły humor? Niektóre instrumenty muzyczne są głośniejsze od innych. Większość instrumentów perkusyjnych, na przykład jest głośna, a nawet denerwująca dla wszystkich oprócz ciebie. Ale są też inne instrumenty, które są cichsze. Istnieją nawet instrumenty, na których można grać ze słuchawkami na uszach, eliminując w ten sposób hałas, który mógłby przeszkadzać innym. Musisz wziąć pod uwagę przydatność różnych rodzajów instrumentów muzycznych, na których można zacząć grać, studiować i ćwiczyć w domu.

Ile chcesz wydać na instrument muzyczny?

Większość instrumentów muzycznych jest niedroga, gdy zaczynasz, ponieważ praktycznie wszyscy producenci instrumentów i akcesoriów mają niskie zakresy kosztów dla studentów i amatorów. Instrumenty dla początkujących nie są trudne do znalezienia i rynek jest pełen dobrej jakości instrumentów dla początkujących lub nawet wskazane jest, aby kupić używany instrument, który ma wysoką jakość i jest w dobrym stanie.

Istnieją jednak instrumenty muzyczne, które z natury są droższe od innych. Drogie są perkusje i gitary, a jeśli planujesz wybrać keyboardy, możesz wydać naprawdę sporo pieniędzy. Ukulele z drugiej strony są bardzo przystępne cenowo. A ich cena pozostaje przystępna nawet wtedy, gdy wymieniasz je na bardziej zaawansowane modele.

Co zrobić, jeśli mam ograniczenia fizyczne?

Gama instrumentów muzycznych jest ogromna, mają one albo dziwaczne kształty (jak tuby), albo są całkiem wygodne (jak harmonijki). Jeśli nie możesz nosić czegoś długiego i ciężkiego, powinieneś wziąć to pod uwagę przed zakupem instrumentu. Podobnie jest w przypadku problemów z oddychaniem. W tym przypadku na przykład, instrumenty dęte nie byłyby dla ciebie odpowiednie. Jeśli masz amputowane kończyny, możesz mieć trudności z grą na gitarze. Postaraj się wybrać coś, co nie spowoduje u ciebie frustracji. Przy okazji, nie ma ŻADNYCH OGRANICZEŃ. Istnieją przypadki ludzi, którzy nie mają rąk, a mimo to grają na pianinie lub perkusji. Wybór należy do Ciebie.