Muzyka

Harry Styles – biografia

Harry Styles – biografia

Harry Edward Styles to brytyjski piosenkarz i autor tekstów znany wszystkim swoim fanom jako Harry Styles. Urodził się w Redditch, Worcestershire w Anglii 1 lutego 1994 roku, obecnie ma 27 lat.

Po urodzeniu w Redditch, Harry przeprowadził się później do Holmes Chapel w Cheshire, gdzie mieszkał przez większość swojego życia z rodzicami i siostrą.

Jego biologicznymi rodzicami są Desmond Styles i Anne Cox, a starszą siostrą Gemma Styles. Jego rodzice rozwiedli się, gdy Harry miał około 7 lat, dlatego dzieciństwo Harry’ego nie było łatwe, od tamtej pory mieszka z mamą i siostrą.

Po pewnym czasie jego matka wyszła za mąż za Robina Twista, który zmarł na raka w 2017 roku, pozostawiając Harry’emu przyrodnią siostrę i przyrodniego brata.

Jako nastolatek uczęszczał do Holmes High School, Chapel Comprehensive School, gdzie założył swój pierwszy zespół o nazwie White Eskimo z 3 kolegami z zespołu: Nickiem Clough, Haydnem Morrisem i Willem Sweeneyem, z którymi wziął udział w „Battle of the Bands” w 2009 roku, gdzie ostatecznie wygrali.Harry Styles, mimo zainteresowania muzyką, rozważał również karierę prawnika lub fizjoterapeuty.

Ponadto bardzo ciekawym faktem jest to, że Harry podjął pracę na pół etatu w piekarni, aby pomóc finansowo w domu i móc sobie pozwolić na wydatki, które miał na muzykę.

Kariera muzyczna

Kariera muzyczna Harry’ego Stylesa rozpoczęła się po udziale w programie The X Factor, gdzie wykonał piosenkę Stevie Wondera „Isn’t She Lovely”, dzięki czemu został wybrany w przesłuchaniu i zmuszony do rozstania się ze swoim zespołem White Eskimo.

Po wyborze w programie The X Factor i po rozstaniu z White Eskimo, Harry Style został częścią zespołu, który później stał się znany jako zespół One Direction.

Po tym, jak 5 członków One Direction wzięło udział w programie The X Factor, mimo że nie zdobyli pierwszego miejsca, ich sponsor Simon Cowell zapłacił 2 miliony funtów, aby One Direction podpisali kontrakt z Syco Records.

Tak rozpoczęła się muzyczna kariera Harry’ego Stylesa, gdy w końcu w 2011 roku One Direction wydali swój pierwszy album zatytułowany „Up All Night” czyniąc brytyjską grupę jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie dzięki swojemu pierwszemu albumowi.

Warto zauważyć, że choć przy albumie „Up All Night” współpracowało kilku autorów piosenek, to Harry Styles miał okazję skomponować 3 z utworów wchodzących w skład tego pierwszego albumu.

W 2012 roku zespół wydał swój drugi album „Take Me Home”, który osiągnął numer 1 w takich krajach jak Australia, Kanada, Stany Zjednoczone, Irlandia i Wielka Brytania. W 2022 roku Harry Styles odwiedził Kraków, aby zagrać koncert a Tauron Arenie. Więcej o tym wydarzeniu w artykule: https://www.glosmiasta.pl/koncert-harryego-stylesa-tauron-arena-krakow-wydarzenie-nie-do-zapomnienia