Muzyka

Na jakim instrumencie chcesz zacząć grać?

Na jakim instrumencie chcesz zacząć grać?

Nauka gry na instrumencie muzycznym nie jest łatwą rzeczą. Bez względu na to jaki instrument wybierzesz do nauki gry, zostanie ekspertem w grze na instrumencie muzycznym wymaga czasu, cierpliwości, praktyki i zaangażowania.

Nie ma lepszego uczucia niż to, że udało się nauczyć jakiejś partii, zagrać z przyjaciółmi lub skomponować całą piosenkę. Muzyka leczy, nadaje życiu sens i emocje. Jeśli więc chcesz zacząć grać na instrumencie lub masz dziecko, które chciałoby zacząć grać na instrumencie muzycznym, być może zadajesz sobie pytanie: jaki jest najprostszy sposób, aby to zrobić?

Wybór instrumentu muzycznego

Wybór odpowiedniego instrumentu muzycznego jest ważny, ponieważ jeśli nie czujesz się komfortowo z instrumentem, prawdopodobnie nie będziesz miał motywacji do ćwiczeń. Twój instrument powinien być czymś, na czym chcesz się nauczyć grać.

Przy wyborze instrumentu należy pamiętać o kilku rzeczach:

Jakie cele chcę osiągnąć.

Jeśli twoim celem jest posiadanie akompaniamentu muzycznego podczas śpiewania, a może dostać się do grup wokalnych grających w miejscach publicznych, nauka gry na perkusji może nie być najlepszym wyborem. Instrumenty takie jak ukulele, gitara czy keyboardy mogą okazać się dla ciebie lepsze.

Z drugiej strony, jeśli twoim zamiarem jest założenie zespołu, masz o wiele więcej opcji: Perkusja, harmonijki ustne, instrumenty perkusyjne – Jeśli jesteś częścią zespołu, możesz wnieść swój wkład na wiele sposobów. Dlatego Upewnij się, że twój instrument jest zgodny z twoimi celami i pragnieniami.

Jaki rodzaj muzyki chcę grać.

Jeśli nie lubisz bluegrassu, banjo zdecydowanie nie jest dla ciebie. Wyobraź sobie, że wkładasz wysiłek w naukę gry na instrumencie, a piosenki, które lubisz i chciałbyś grać nie są wykonywane na instrumencie, którego się uczysz… To zdecydowanie może być przykre. Chociaż zawsze mogą być zmodyfikowane wersje piosenki, to oczywiście jeśli uczysz się instrumentu rytmicznego to raczej nie będziesz w stanie zagrać melodii. Wybierz instrument, który cię ekscytuje na samą myśl o graniu.

Znajdź nauczyciela muzyki.

Bardzo zalecane jest znalezienie nauczyciela lub korepetytora, gdy dopiero zaczynasz. Podczas gdy ty opanowujesz swój instrument, możesz uczyć się nowych umiejętności przez internet, od przyjaciół lub na własne ryzyko. Ta druga opcja ma wadę w postaci nabywania złych nawyków technicznych. Istotne jest również, aby mieć kogoś, kto poprowadzi cię przez pierwsze kroki. Postaraj się znaleźć prywatnego nauczyciela muzyki, który zna się na instrumencie na którym chcesz grać.

Oznacza to, że powinieneś również dostosować instrument do dostępności nauczyciela; nie będzie łatwo znaleźć nauczyciela do nauki gry na nietypowych instrumentach (indyjska tabla, didgeridoo…), ale będzie łatwiej znaleźć nauczycieli do instrumentów o większym zasięgu, takich jak gitara lub perkusja.