InstrumentyNauka gry

Najprostsze instrumenty dla dzieci

Najprostsze instrumenty dla dzieci

Kiedy jesteś dzieckiem, nauka gry na instrumencie może wydawać się najbardziej skomplikowaną rzeczą na świecie. W pewnym sensie nie ma jednego instrumentu muzycznego, który jest najłatwiejszy do nauki gry, ale zawsze są opcje do wyboru w oparciu o zainteresowania i potrzeby dziecka. Na przykład, nauka gry na gitarze w wieku poniżej 10 lub 12 lat nie jest zalecana. Powodem tego jest fakt, że gra na gitarze od najmłodszych lat z tak małymi palcami nie jest wcale przyjemna.

Ciekawe instrumenty muzyczne dla dzieci:

Ukulele

Ukulele są tanie i przyjemne do grania. Są to jedne z najłatwiejszych instrumentów strunowych do opanowania. Rozmiar sprawia, że jest łatwy do trzymania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ma tylko cztery struny i są one bliżej siebie w porównaniu do strun gitarowych. Ponadto struny wykonane są z nylonu, co sprawia, że o wiele łatwiej jest nimi szarpać, gdy chcemy uzyskać konkretny ton. Kiedy dopiero zaczynasz grać na ukulele, możesz wybrać kilka akordów i zagrać wiele piosenek. Im więcej ćwiczysz z ukulele, tym więcej będziesz chciał się nauczyć. Można znaleźć doskonałej jakości ukulele za około 200 złotych, co jest znacznie tańsze niż inne instrumenty wysokiej jakości. Emitują one również dobry dźwięk bez hałasu i są łatwe do przenoszenia.

Instrumenty – sklep

Fortepian

Wiele dzieci pobiera lekcje gry na pianinie. W niektórych rodzinach jest to niemalże tradycja. Pianino wydaje się być skomplikowane, ale jest doskonałe dla tych, którzy chcą nauczyć się grać muzykę. Wszystkie melodie są rozmieszczone w logiczny sposób i wszystkie znajdują się przed tobą. Nie jest też skomplikowane uzyskanie dobrego brzmienia z fortepianu, gdyż nie wymaga on częstego strojenia (należy pamiętać, że fortepian jest strojony), jak to ma miejsce w przypadku gitar czy skrzypiec, ani nie posiada ustników, jak to ma miejsce w przypadku trąbek czy saksofonów.

Kiedy już zaczniesz uczyć się teorii muzyki, nauka gry na pianinie będzie o wiele łatwiejsza. O wiele łatwiej jest zrozumieć jak nuty i akordy współgrają ze sobą, gdy widzisz je wyłaniające się z fortepianu. Dzięki popularności tego instrumentu, możliwe jest znalezienie niedrogich urządzeń, a także dobrych nauczycieli gry na pianinie. Podobnie, nie będziesz miał trudności ze znalezieniem materiałów dydaktycznych.

Perkusja

Perkusja może być dziwnym wyborem dla dziecka. Rytm i timing to dwie z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia. Jeśli nauczysz się grać na perkusji, będziesz miał doskonałe wyczucie rytmu. Wielu multiinstrumentalistów uczy się gry na perkusji przed czymkolwiek innym, ponieważ nauka gry na perkusji w starszym wieku staje się bardziej skomplikowana.

Granie na perkusji od najmłodszych lat uczy niezależności ruchowej, a jednocześnie zyskuje się siłę stawów, co ułatwia naukę gry na innych instrumentach. Kiedy przeniesiesz dobrego perkusistę na inny instrument, ma on tendencję do naturalnego działania, zwłaszcza kiedy gra z innymi ludźmi.

Granie na perkusji z innymi muzykami uczy cię wiele o tym, jak gra basista, co idzie w parze z perkusją, tworząc rytmiczną podstawę współczesnej muzyki. Dobry perkusista jest dobrym słuchaczem, więc nauka harmonii będzie dla niego również łatwa. Im więcej zainteresowania perkusista ma w nauce o perkusji, tym większe zainteresowanie będzie miał w nauce o muzyce, która go otacza.