MuzykaNauka gry

Dj na weselu

Dj na weselu

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować, że na weselach coraz popularniejsze jest zatrudnianie DJ zamiast orkiestry. Zdarza się, że w pakiecie z DJ jest konferansjer. Dlaczego młoda para woli takie rozwiązanie? Przede wszystkim DJ nie śpiewa na żywo tylko puszcza oryginalną muzykę. Nie jesteśmy ograniczeni w utworach, które wykonuje dany zespół. Dodatkowo DJ nie potrzebuje częstych i długich przerw i nie boli go gardło. Do niedawna za DJ płaciliśmy dużo mniej- dziś można zaobserwować, że przewaga DJ nad orkiestrą spowodowała, że za oba możemy zapłacić podobną cenę.

Ile pieniędzy chcesz wydać na instrument muzyczny?

Również zespoły rzadko występują w dawnej formie, gdzie było kilku muzyków na różnych instrumentach. Coraz częściej zespół puszcza podkłady muzyczne oryginalne, a tylko śpiewa na żywo lub czasami dogrywa na gitarze lub klawiszach, czyli organach. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty wynajęcia orkiestry, ponieważ zmniejsza to liczbę osób jak i nie wymaga zatrudnienia dużej liczby wykwalifikowanych muzyków, grających na różnych instrumentach. Oczywiście na rynku możemy znaleźć jeszcze oferty zespołów z prawdziwego zdarzenia, których cała muzyka jest na żywo. Pamiętajmy jednak, że im więcej osób w zespole, tym więcej będziemy musieli zapłacić na sali za posiłki.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.