Tańczący maluch

Tańczący maluch. Czyli czy warto zapisać dziecko na kurs tańca dla najmłodszych?

Wysyłanie maluchów na kurs tańca, często kojarzy się z rygorem, ciężką pracą, a nawet zmuszaniem dziecka do spełniania aspiracji rodziców. Tak, tak się zdarza. Ale z tego powodu nie można przekreślać muzycznego talentu maluszka. Jeżeli widzimy, że muzyka porywa nasze dziecko, albo chcemy zapewnić mu nieco wszechstronnych bodźców, warto wziąć pod uwagę zajęcia taneczne dla najmłodszych.

Nie, nie mówimy tu o starszakach czy nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Prowadzimy kursy tańca dla tych najmłodszych z najmłodszych 😉. Dzieciaczków, które dopiero stawiają pierwsze kroki i rozwijają swoje talenty. Nie ma rygoru, nie ma dyscypliny. Jest muzyka i jej cudowna moc sprawiająca, że każdy, czy to duży, czy to mały czuje się świetnie.

Zajęcia taneczne dla maluszków w wieku od 1 do 3 lat, to świetna zabawa, która może przerodzić się w prawdziwą pasję. Poza tym dzięki muzyce i tańcom dzieciaki:

- zyskują zajęcie wspomagające ich koordynację ruchową,

- poznają różnego rodzaju piosenki i melodie,

- kształtują w sobie poczucie rytmu,

- mają wspomożony wszechstronny rozwój, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Rodzice szepczą o jeszcze jednym plusie. Ponoć maluchy są szczęśliwe, ale i wykończone, przez co nie rozrabiają po powrocie do domu 😊!

Dlaczego więc nie zapisać brzdąca na kurs tańca?