Gitara klasyczna a akustyczna.

Tak, obie nazwy są znane wśród chyba wszystkich, ale okazuje się, że większość z nas, szczególnie tych, którzy nie interesowali się wcześniej muzyką, nie wie, czym różni się jedna od drugiej, a niektórzy nawet nie wiedzą, że nie jest to mowa o tym samym instrumencie 😉.

 

Oto szybka lekcja poglądowa, czym na pierwszy rzut oka (i ucha 😊) różnią się od siebie te dwie gitary. Może przekona Cię to do nauki gry, na którejś z nich.

 

Gitara akustyczna.

Ta gitara to instrument stworzony głównie z myślą o graniu akordów. Oczywiście nie zmusza to użytkownika tylko do tego typu twórczości, ale jej budowa jest w znacznej mierze właśnie do tego przystosowana. Podstawowa cecha gitary akustycznej to metolowe struny. Przez to dźwięk wydaje się nieco ostrzejszy – metaliczny. To najlepszy wybór, jeżeli wyobrażasz sobie siebie jako osobę grającą piosenki, na przykład przy ognisku 😊. Wizualnie gitara akustyczna ma nieco większy korpus od klasycznej i wąską podstrunnicę, ze względu właśnie na jej początkowy zamysł, grania akordów.

 

Gitara klasyczna.

Posiada nylonowe struny, przez co jej dźwięk jest delikatniejszy, aksamitny i nieco mniej wibrujący, niż w przypadku akustyka. Świetnie sprawdza się jako instrument, na którym można grać jednocześnie linię podkładu, jak i główną melodię. Stąd też nieco szerszy gryf. Korpus gitary klasycznej jest równocześnie nieco mniejszy, niż gitary akustycznej.

 

Co wybrać?

Różnice pomiędzy gitarą klasyczną a akustyczną, o ile istnieją, o tyle nie determinują tego, że ucząc się grać na jednej, trudniej grać na drugiej. Jest to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia do danego instrumentu, a na obydwu można grać, stosując te same, ulubione techniki. Tak więc, jeżeli masz ochotę nauczyć się grać na gitarze, a nie możesz się zdecydować, nie przejmuj się. Po prostu wybierz którąkolwiek z nich (klasyczną lub akustyczną), przyjdź do Szkoły Muzycznej Kapodaster, mającej swoje placówki w Poznaniu i Trójmieście i zacznij naukę! Później sam znajdziesz najlepszy instrument dla siebie.

Wstecz
Zapisz się!Wypełnij poniższy formularz
Imię i Nazwisko:
Adres e-mail:
Numer telefonu:
Instrument+uwagi:

Co nas wyróżnia?To wszystko dla Ciebie!
  • Program zajęc dostosowywany do Twoich zainteresowań
  • Organizacja koncertów
  • Na życzenie - przygotowanie do egazaminów wstępnych do szkół państowwych
  • Doświadczona kadra
  • Zajęcia dla osób w każdym wieku
  • Pomoc przy zakupie instrumentów
  • Profesjonalny sprzęt
  • Nauczanie na każdym instrumencie według zainteresowania
zobacz ofertę